kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Koncert Zespołu „Szafa Gra”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Na zaproszenie Pani Urszuli Ciężkiej – Wójta Gminy Radziejowice w dniu 17 października o godzinie 18.00 do Namiotu Koncertowego mieszczącego się na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w  Radziejowicach przybyło wielu mieszkańców naszej Gminy oraz gości z Gmin ościennych, aby wspólnie podziwiać koncert Kwartetu Wokalno – Aktorskiego „Szafa Gra”. Zespół miał wystąpić w sierpniu podczas gminnego Święta Chleba, jednak niesprzyjające warunki atmosferyczne pokrzyżowały plany organizatorów i koncert został odwołany. Ze względu na napięty harmonogram występów ponowne zaproszenie artystów było możliwe dopiero teraz, ale  dzięki temu piękny jesienny wieczór osoby przybyłe do Radziejowic miały okazję spędzić na niezapomnianym spotkaniu z Barbarą Melzer, Beatą Wyrąbkiewicz, Wojciechem Dmochowskim i Rafałem Drozdą.

Członkowie Zespołu zaczynali swoją karierę w musicalu "Metro", następnie kontynuowali współpracę z duetem Józefowicz – Stokłosa, biorąc od początku udział, w prawie wszystkich spektaklach Teatru Studio Buffo. Barbara Melzer znana jest również z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Niezwykły kunszt wokalno-aktorski i bardzo optymistyczna aura występów to bez wątpienia jedne z wielu atutów tej formacji.  Najlepszym tego dowodem jest fakt, iż pomimo niezbyt wysokiej temperatury panującej w Namiocie Koncertowym, już po pierwszym utworze nogi publiczności same ruszyły do tańca.  Większość opuściła miejsca siedzące i zrzuciła z siebie okrycia wierzchnie, aby wspólnie bawić się przed sceną. Repertuar "Szafy Gra" to piosenki z lat 70' 80' 90' 00' w ciekawych i zaskakujących interpretacjach - piosenki znane, odkryte na nowo, wykonywane z dużą dawką humoru i przymrużeniem oka. Nic więc dziwnego, że znane  hity dawnych lat porwały publiczność na parkiet i zachęciły do wspólnego śpiewania. Wokaliści  zmieniali swoje wcielenia sceniczne po każdej piosence i z łatwością wcielali się w kolejne postaci. Publiczność mogła zobaczyć na scenie Jerzego Połomskiego, Sabrinę, Suzi Quatro, Shakin’ Stevensa, Halinę Vondrackovą, Andrzeja Rybińskiego, Smokie, Modern Talking, Al Bano & Romina Power oraz wiele innych wspaniałych wcieleń w rolę polskich, jak i zagranicznych gwiazd. Po półtoragodzinnym koncercie nie zabrakło oczywiście bisów. Artyści wykonali jeszcze dwa taneczne utwory i pożegnali się z publicznością. W ramach podziękowania za wspaniałe show, Wójt Gminy – Urszula Ciężka wraz Sekretarzem Gminy - Wiolettą Micewicz wręczyły kwiaty.

Z całą pewnością wspomnienia z tego spotkania będą rozgrzewać w zimne zimowe dni.  

Opublikowano: 20 października 2016 08:37

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 702

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.