kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne
Awatar osoby pytanej

Wójt Gminy Radziejowice - Urszula Ciężka

Informujemy, iż kierownik jednostki odpowiada na pytania raz w miesiącu oraz zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na te pytania, które są istotne i pożyteczne z punktu widzenia prowadzonej polityki informacyjnej gminy.


Do składanych pytań nie mają zastosowania przepisy Ustawy
o dostępie do Informacji Publicznej


Zostało 2000 znaków do wpisania.

* podaj jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź pocztą e-mail.

Lista pytań i odpowiedzi

09 grudnia 2016 | Anna Schnitzler

Szanowna Pani Wojt, Ustawa z roku 1997, do ktorej sie Pani odniosla, byla juz wielokrotnie nowelizowana. Pozwole sobie zalaczyc link z OBOWIAZKAMI i ZADANIAMI GMIN w swietle ustawy Prawo Energetyczne ze strony rzadowej https://www.ure.gov.pl/ Urzedu Regulacji Energetyki.Polecam zapoznanie sie z tym tekstem ;) Miedzy innymi Art .18 p.1 ustawy -Prawo Energetyczne mowi o planowaniu I organizacji zaopatrzena w cieplo, energie elektryczna I paliwa gazowe w gminie. file:///C:/Users/nulki/Downloads/obowiazki_gminy_wynikajace_z_ustawy-PE%20(3).pdf W 2013 roku, duza ilosc mieszkancow Adamowa Parcel wyrazila chec przylaczenia ich domow do sieci gazowej. O ile dobrze pamietam, ze strony gminy otrzymalismy odpowiedz: gazownia nie wyrazila zainteresowania. Chcialabym w zwiazku z tym zapytac, jakie zainteresowanie wyraziliscie Panstwo, zeby pomoc mieszkancom w realizacji tak waznego przedsiewziecia? Wiele Urzedow Gminy m. in Zabia Wola(z tego co sie orientuje) – doprowadzila do realizacji takiego programu. Dlatego mysle, ze takie uproszczone podejscie cyt: to nie jest sprawa gminy” - do tak waznego tematu jakim jest ochrona srodowiska, poprzez ograniczenie zanieczyszczen powietrza , ktorego podstawa jest zmiana przez mieszkancow ogrzewania weglowego na ogrzewanie gazowe – jest priorytetem.

Odpowiedź ze strony Gminy na zadane przez Panią pytanie w dniu 08.10.br.między innymi cytuję :,,czy w ogóle zamierzacie podjąć inwestycje rozbudowy sieci ciepłowniczej (gazu )w Adamowie Parcel ?”odpowiedź gminy cytuję :,,zadanie budowy gazociągu nie spoczywa na Gminie tylko na gazowni”
udzielona była Pani w kontekście braku możliwości realizacji i finansowania ze strony Gminy takiego przedsięwzięcia.
Gmina Radziejowice zgodnie z ustawą i polityką energetyczną państwa jako lokalny kreator polityki energetycznej realizuje zadania własne z zakresu zaopatrzenia w energię elektryczną,ciepło i paliwa gazowe stosownie do składanych wniosków do budżetu gminy przez radnych,sołtysów,mieszkańców gminy.W pierwszej kolejności największe zapotrzebowanie jest na planowanie i realizację oświetlenia miejsc publicznych i dróg znajdujących się na terenie gminy z równoczesnym jej finansowaniem z budżetu gminy. Kolejną potrzebą mieszkańców jest budowa kanalizacji,dróg, wodociągów.
Na dzień dzisiejszy brak jest środków finansowych na planowanie i organizację zaopatrzenia w ciepło. Jeżeli spółka gazowa która jest partnerem do rozmów dla Państwa nie rozwiąże Państwa problemu będziemy rozważać zajęcie się tematem zaopatrzenia w ciepło.
Podjęte dotychczas działania społeczności lokalnej zrzeszonej w Społecznym Komitecie Budowy Gazociągu wsi Adamów-Parcel wspierane przez Urząd Gminy zakończyły się niepowodzeniem z uwagi na fakt,iż koszty wykonania sieci gazowej w tym rejonie są większe niż przyszłe korzyści ekonomiczne .

15 listopada 2016 | Marcin Fiedorowicz

Witam. Proszę o pomoc w dalszym postępowaniu. Na drodze pomiędzy Kamionką, a Zboiskami moja małżonka poważnie uszkodziła samochód. Szkoda jest poważna. Mechanicy poinformowali nas, że usunięcie szkody to parę tyś zł. Proszę o informacje do kogo i jakie dokumenty mamy przesłać za naprawę auta. Jak wygląda droga po odszkodowanie za takie zdarzenie. Proszę o szczegółową wypowiedź, ponieważ patrząc na stan naszych dróg najprawdopodobniej nie tylko my będziemy tym zainteresowani. Dziękuję serdecznie za pomoc.

W odpowiedzi informuję ,że w pierwszej kolejności należy ustalić, kto odpowiada za dany odcinek drogi ( np. gmina , powiat itp. ) i do tego podmiotu tj. zarządcy drogi należy się zwrócić zgłaszając szkodę i załączając wszystkie posiadane dokumenty dotyczące zdarzenia wraz z jego opisem. Dokumentacja wraz ze zgłoszeniem szkody zostanie przekazana do ubezpieczyciela , który podda ją weryfikacji i będzie prowadził dalsze postępowanie.

10 listopada 2016 | Jacek

Dzień Dobry Mam dwa pytania do Pani Wójt, pierwsze kiedy ruszy i czy w ogóle będzie kiedykolwiek położony asfalt na Al. Lipowej w Radziejowicach - parcel? A drugie pytanie czy Gmina będzie próbować zablokować inwestycje na terenie gminy Mszczonów z budową składowiska odpadów niebezpiecznych na terenie spółki Keramzyt oraz budową kompostownika ? Prosiłbym bym o odpowiedź Z Poważaniem Jacek Baryga

Witam,
W odpowiedzi na Pana pytania uprzejmie informuję, że:
- w ramach przygotowywanego Programu Rewitalizacji Gminy Radziejowice, jest przewidziana przebudowa Zabytkowej Alei Lipowej w Radziejowicach - Parceli łącznie z nakładką asfaltową i oświetleniem ulicznym. Przewidywany okres rozpoczęcia przedsięwzięcia to 2017r. ,chociaż przygotowania trwają już w bieżącym roku, o czym informowałam na naszej stronie internetowej.
- jeśli chodzi o blokowanie inwestycji na terenie Gminy Mszczonów to wystąpiłam do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie o nie umieszczanie w zapisach projektu Planu gospodarki odpadami inwestycji polegającej na budowie składowiska odpadów niebezpiecznych w gm. Mszczonów w bezpośrednim sąsiedztwie gminy Radziejowice. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przychylił się do mojej prośby
Z poważaniem,
Urszula Ciężka - Wójt Gminy Radziejowice

19 października 2016 | ANIWAL

Chciałabym dodać ogłoszenie dotyczące pracy serwisanta meblowego. Bardzo proszę o kontakt w celu uzyskania informacji i dodania ogłoszenia

Nie prowadzimy opcji "ogłoszenia prywatne".

07 listopada 2016 | Anna Schnitzler

Szanowna Pani Wojt. Moje pytanie dot.rozbudowy sieci cieplowniczej. Ubiegacie sie Panstwo, a moze juz prowadzicie dofinansowanie paneli slonecznych. W zwiazku z tym chcialabym zapytac kiedy i czy w ogole zamierzacie podjac inwestycje rozbudowywy sieci cieplowniczej( gazu) w Adamowie Parcel. Plany zagospodarowania przestrzennego to zakladaja - czym sugerowalismy sie wystepujac o pozwolenia budowlane (ja osobiscie 10 lat temu)Natomiast na zadane wczoraj w gminie pytanie o gaz, dostalam odpowiedz, ze to nie jest sprawa gminy. Nie jestem o tym przekonana, stad moje pytanie do Pani. Nie neguje podjetej inicjatywy o dofinansowanie zrodel energii odnawialnej - nawet w trakcie budowy domu poprowadzilismy odpowiednia instalacje myslac przyszlosciowo o tym luxusie ale uwazam, ze priorytetem jest ogrzewanie. W taka instalacje rowniez zainwestowalismy, bedac przekonani, ze kiedys w koncu bedzie ten gaz. W gminie Radziejowice, wiele domostw ogrzewa domy weglem( wlacznie z nami)- niestety z przymusu.Biorac pod uwage polozenie geograficzne naszej gminy,priorytetem raczej powinno byc ogrzewanie ekologiczne (gazowe), a nie podgrzewaniem panelami slonecznymi wody. Niektorzy z moich saiadow korzystali z gazu plynnego, ale przeszli na ogrzewanie weglem, poniewaz takie ogrzewanie, przeroslo ich mozliwosci finansowe. Skladalismy juz dwukrotnie wnioski do gazowni, o wydanie warunkow przylaczeniowych i dwukrotnie dostalismy odpowiedz odmowna. Biorac pod uwage nasze polozenie i czestotliwosc zabudowy, dystrybutorowi nigdy nie bedzie sie "oplacalo" doprowadzic do nas gazu. Biorac pod uwage, koszty dofinansowania na urzadzenia z energi odnawialnej, koszt dofinansowania poprowadzenia gazu( 79 zl za m) wydaje sie nie byc az tak wysoki.

Zgodnie z art.7 ust.5 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r.Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. nr 89 , poz.625 ze zm.) z którego jednoznacznie wynikają zasady budowy i finansowania gazociągu oraz przyłączy zadanie budowy gazociągu nie spoczywa na Gminie , tylko na gazowni.

10 października 2016 | Justyna

Jak długo w ośrodku pomocy będą pracować tak nie uprzejme osoby.Jedyna osoba w chwili obecnej która jest jako tako uprzejmą to jest ta Pani od świadczeń rodzinnych

Staram się pracować nad tym, aby urzędnicy byli uprzejmi i życzliwie nastawieni do osób załatwiających sprawy w Urzędzie Gminy, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Zespole Oświaty,Kultury i Sportu. Po tej interwencji przeprowadziłam rozmowę z kierownikiem i pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mam nadzieję, że w przyszłości osoby, o których mowa, będą przywiązywały większą uwagę do komunikacji ze swoimi klientami.
Pozdrawiam,
Urszula Ciężka

06 października 2016 | katarzyna

mam prosbe do pracownikow gminy na tablicy z mapa wsi kuklowka zarzeczna odkleil sie pasek zielony przy ul. sosnowej .jest to ulica prywatna i nie ma przejazdu czy mozecie panstwo cos z tym zrobic poniewaz przez ta drobnostke znow zaczelo jezdzic wiecej samochodow ,bo na mapie jest droga przejezdna a jest to dla nas uciazliwe i niszczy droge bardzo dziekujemy mieszkancy sosnowej

W odpowiedzi informuję, że po opadach zostanie oznakowana na zielono część ul. Sosnowej.

28 września 2016 | Jacek

Spokój harmonia odpoczynek to wspaniałe hasła na stronie internetowej , musimy robić wspólnie aby tak było a nasza Gmina Radziejowice pięknie się rozwijała , może to nie jest pytanie ale musimy jeszcze wiele zrobić w poprawie komunikacji i integracji mieszkańców

Też jestem tego zdania, pozdrawiam.

11 października 2016 | Karol Grzegorzewski

Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć, kiedy rozpocznie się planowana inwestycja oświetlanie i utwardzenia Alei Lipowej, z tego co pamiętam jedna z tych inwestycji miała rozpocząć się jeszcze w tym roku. Czy coś się w tej sprawie zmieniło? z góry dziękuję za informację, Pozdrawiam Karol Grzegorzewski

W odpowiedzi informuję, że w bieżącym roku została wykonana;
1. Inwentaryzacja zabytkowych lip
2. Opracowane zostały mapy numeryczne ( mapy w formie cyfrowej) , które są konieczne do właściwego opracowania projektu w formie elektronicznej i papierowej. W zasobach Starostwa były tylko mapy analogowe ( papierowe)
3. Mając mapy mogliśmy dopiero zlecić wykonanie koncepcji projektu
4. Do połowy listopada przewidziane jest wykonanie koncepcji projektu przebudowy drogi.
5. Po wykonaniu koncepcji wiadomo będzie jakie środki należy zabezpieczyć w budżecie.
6. Ponadto w celu pozyskania środków zewnętrznych na realizację inwestycji związanej z przebudową drogi tworzymy program rewitalizacji oraz aktualizujemy strategię rozwoju gminy (procesy długotrwałe), które są niezbędne do pozyskania środków w nowym rozdaniu
7. Al. Lipowa znajduję się w strefie ochrony konserwatorskiej wobec powyższego zobowiązani jesteśmy do posiadania wszystkich w/w dokumentów.
8. Wcześniej przewidziane są konsultacje społeczne ( chodnik , oświetlenie)
9. W celu prawidłowego zaprojektowania przebudowy drogi musimy również wykonać geologię podłoża ( badanie gruntu) w celu oceny stabilizacji podłoża

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.