kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne
Awatar osoby pytanej

Wójt Gminy Radziejowice - Urszula Ciężka

Informujemy, iż kierownik jednostki odpowiada na pytania raz w miesiącu oraz zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na te pytania, które są istotne i pożyteczne z punktu widzenia prowadzonej polityki informacyjnej gminy.


Do składanych pytań nie mają zastosowania przepisy Ustawy
o dostępie do Informacji Publicznej


Zostało 2000 znaków do wpisania.

* podaj jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź pocztą e-mail.

Lista pytań i odpowiedzi

02 stycznia 2017 | katarzyna

witiam ,czy oplata za wywoz smieci wzrosnie bo troche sie pozmienialo ,na pierwszy wywoz sami musimy sie zaopatrzyc w worki? z gory dziekuje za odp i zycze Pracownikom Naszej Gminy szczesliwego nowego roku ,pozdrawiam

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi od mieszkańców stałych na 2017 rok pozostała tak sama jak w roku 2016 czyli
- 10,00zł od osoby na miesiąc za śmieci segregowane
- 22,00zł od osoby na miesiąc za śmieci niesegregowane
Firma Eko-Hetman która wygrała przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Radziejowice na 2017 rok będzie dystrybuowała worki do każdej posesji po 2 worki na każdą frakcję. W nowym roku przy pierwszym odbiorze odpadów mogą Państwo wystawić odpady jeszcze w swoich workach a dostaną Państwo na wymianę worki 1-1 opatrzone logiem firmy oraz logiem Gminy. Dodatkowo w ramach odbioru gabarytów będą odbierane elektrośmieci.

17 stycznia 2017 | Wojciech

Witam. Pytanie w zasadzie retoryczne, czy ktoś konserwujący oświetlenie uliczne na terenie gminy dokonuje (po zmroku) ich kontroli ? W pażdzierniku zgłaszałem telefonicznie "cykliczne" świecenie trzeciej i piatej latarni w Zboiskach (licząc od strony Kamionki).

W odpowiedzi informuję, że zgłoszona awaria oświetleniowa została usunięta.

17 stycznia 2017 | Grzegorz

Dzień dobry, chciałbym zapytać czy w ramach projektu budowy asfaltowej drogi w Radziejowicach Parel (aleja Lipowa) włączona została do tego przedwsiezięcia droga Akacjowa, oraz prosiłbym bardzo o włączenie drogi Zacisze do harmonogramu ulic które podlegają okresowym wyrównywanią. Dziękuję

W odpowiedzi informuję, że projekt przebudowy Al. Lipowej w miejscowości Radziejowice-Parcel nie obejmuje ul. Akacjowej. Jednocześnie informuje, że ul. Zacisze została wyrównana i będzie włączona do harmonogramu ulic podlegających okresowemu równaniu.

19 grudnia 2016 | Michał

Dzień dobry czy planowana jest dalsza rozbudowa sieci kanalizacyjnej (jakie miejscowości miała by objąć)? Pozdrawiam

Na terenie wsi Korytów i Korytów A do istniejącej sieci kanalizacyjnej planuje się dobudowę nowych odcinków sieci technicznie i ekonomicznie uzasadnionych.
Wsie Korytów , Korytów A o zwartej zabudowie wchodzą w skład aglomeracji Żyrardów ujętej w Krajowym Programie Oczyszczania ścieków Komunalnych.

05 grudnia 2016 | Artur

Światłowód. Dzień dobry. Widziałem ostatnio, że ruszyły prace telekomunikacyjne w samych Radziejowicach. Od panów z brygady uzyskałem informacje, że kładzione są kable światłowodowe. Pytanie. Czy okablowanie obejmie całą gminę? A jeśli tak, to poproszę o harmmonogram prac i przewidywany czas uruchomienia usługi na terenie Kuklóki Radziejowickiej. Dziękuję

Gmina Radziejowice nie prowadzi prac telekomunikacyjnych związanych z instalacją internetu światłowodowego. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma SpeedNet24. W celu uzyskania informacji na temat prowadzonych działań należy kontaktować się z inwestorem pod numerem telefonu: 511-610-016.

25 listopada 2016 | Artur Melnik

Szanowna Pani, Będę wdzięczny za możliwość spotkania i prezentacji systemu/platformy do obsługi powiadomień SMS. Jest on intuicyjny, wyróżnia go wysoki stopień zautomatyzowania oraz szerokie zastosowanie. System zapewni Państwu efektywność zarówno w komunikacji z mieszkańcami jak i w rozliczeniach należności związanych z gospodarką odpadami. Z wyrazami szacunku, Artur Melnik Dyrektor Sprzedaży Kom. 509 854 871 e-mail: artur.melnik@eci-service.pl

Gmina Radziejowice dostrzega potrzebę włączenia w proces komunikacji z Mieszkańcami nowych kanałów dystrybucji informacji. Ofertę w sprawie proponowanych rozwiązań proszę przesłać na adres urzad@radziejowice.pl .
Jednocześnie informuję, że do dnia zatwierdzenia Budżetu Gminy Radziejowice na rok 2017 nie będziemy podejmować działań zmierzających do wyboru dostawcy systemu powiadomień sms. Zapytanie ofertowe/przetarg może zostać ogłoszone dopiero po zarezerwowaniu środków finansowych na wykonanie zadania.

23 listopada 2016 | Artur

Dzień Dobry. Chciałbym się zapytać, czy Gmina Radziejowce w jakiś sposób pomaga w czipowaniu zwierząt? Czy w ogóle jest taki program? W Gminie Żyrardów jest taka forma pomocy właścicielom zwierząt domowych. Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry

W odpowiedzi na maila z dnia 12 listopada 2016r, informuje iż na terenie gminy corocznie uchwalany jest przez Radnych Gminy Radziejowice "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy." Program ten nie obejmuje pomocy dla zwierząt, które maja właściciela.
Czipowanie psa należy wykonać we własnym zakresie.

16 listopada 2016 | Ewa

nie mogę znaleźć na stronie Gminy, w które dni i w jakich godzinach Pani Wójt przyjmuje interesantów w urzędzie

Wójt Gminy Radziejowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w środy od godziny 13:00 do godziny 15:30 oraz w inne dni po wcześniejszym umówieniu się.

09 grudnia 2016 | Anna Schnitzler

Szanowna Pani Wojt, Ustawa z roku 1997, do ktorej sie Pani odniosla, byla juz wielokrotnie nowelizowana. Pozwole sobie zalaczyc link z OBOWIAZKAMI i ZADANIAMI GMIN w swietle ustawy Prawo Energetyczne ze strony rzadowej https://www.ure.gov.pl/ Urzedu Regulacji Energetyki.Polecam zapoznanie sie z tym tekstem ;) Miedzy innymi Art .18 p.1 ustawy -Prawo Energetyczne mowi o planowaniu I organizacji zaopatrzena w cieplo, energie elektryczna I paliwa gazowe w gminie. file:///C:/Users/nulki/Downloads/obowiazki_gminy_wynikajace_z_ustawy-PE%20(3).pdf W 2013 roku, duza ilosc mieszkancow Adamowa Parcel wyrazila chec przylaczenia ich domow do sieci gazowej. O ile dobrze pamietam, ze strony gminy otrzymalismy odpowiedz: gazownia nie wyrazila zainteresowania. Chcialabym w zwiazku z tym zapytac, jakie zainteresowanie wyraziliscie Panstwo, zeby pomoc mieszkancom w realizacji tak waznego przedsiewziecia? Wiele Urzedow Gminy m. in Zabia Wola(z tego co sie orientuje) – doprowadzila do realizacji takiego programu. Dlatego mysle, ze takie uproszczone podejscie cyt: to nie jest sprawa gminy” - do tak waznego tematu jakim jest ochrona srodowiska, poprzez ograniczenie zanieczyszczen powietrza , ktorego podstawa jest zmiana przez mieszkancow ogrzewania weglowego na ogrzewanie gazowe – jest priorytetem.

Odpowiedź ze strony Gminy na zadane przez Panią pytanie w dniu 08.10.br.między innymi cytuję :,,czy w ogóle zamierzacie podjąć inwestycje rozbudowy sieci ciepłowniczej (gazu )w Adamowie Parcel ?”odpowiedź gminy cytuję :,,zadanie budowy gazociągu nie spoczywa na Gminie tylko na gazowni”
udzielona była Pani w kontekście braku możliwości realizacji i finansowania ze strony Gminy takiego przedsięwzięcia.
Gmina Radziejowice zgodnie z ustawą i polityką energetyczną państwa jako lokalny kreator polityki energetycznej realizuje zadania własne z zakresu zaopatrzenia w energię elektryczną,ciepło i paliwa gazowe stosownie do składanych wniosków do budżetu gminy przez radnych,sołtysów,mieszkańców gminy.W pierwszej kolejności największe zapotrzebowanie jest na planowanie i realizację oświetlenia miejsc publicznych i dróg znajdujących się na terenie gminy z równoczesnym jej finansowaniem z budżetu gminy. Kolejną potrzebą mieszkańców jest budowa kanalizacji,dróg, wodociągów.
Na dzień dzisiejszy brak jest środków finansowych na planowanie i organizację zaopatrzenia w ciepło. Jeżeli spółka gazowa która jest partnerem do rozmów dla Państwa nie rozwiąże Państwa problemu będziemy rozważać zajęcie się tematem zaopatrzenia w ciepło.
Podjęte dotychczas działania społeczności lokalnej zrzeszonej w Społecznym Komitecie Budowy Gazociągu wsi Adamów-Parcel wspierane przez Urząd Gminy zakończyły się niepowodzeniem z uwagi na fakt,iż koszty wykonania sieci gazowej w tym rejonie są większe niż przyszłe korzyści ekonomiczne .

15 listopada 2016 | Marcin Fiedorowicz

Witam. Proszę o pomoc w dalszym postępowaniu. Na drodze pomiędzy Kamionką, a Zboiskami moja małżonka poważnie uszkodziła samochód. Szkoda jest poważna. Mechanicy poinformowali nas, że usunięcie szkody to parę tyś zł. Proszę o informacje do kogo i jakie dokumenty mamy przesłać za naprawę auta. Jak wygląda droga po odszkodowanie za takie zdarzenie. Proszę o szczegółową wypowiedź, ponieważ patrząc na stan naszych dróg najprawdopodobniej nie tylko my będziemy tym zainteresowani. Dziękuję serdecznie za pomoc.

W odpowiedzi informuję ,że w pierwszej kolejności należy ustalić, kto odpowiada za dany odcinek drogi ( np. gmina , powiat itp. ) i do tego podmiotu tj. zarządcy drogi należy się zwrócić zgłaszając szkodę i załączając wszystkie posiadane dokumenty dotyczące zdarzenia wraz z jego opisem. Dokumentacja wraz ze zgłoszeniem szkody zostanie przekazana do ubezpieczyciela , który podda ją weryfikacji i będzie prowadził dalsze postępowanie.

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.