kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Awatar osoby pytanej

Wójt Gminy Radziejowice - Urszula Ciężka

Informujemy, iż kierownik jednostki odpowiada na pytania raz w miesiącu oraz zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na te pytania, które są istotne i pożyteczne z punktu widzenia prowadzonej polityki informacyjnej gminy.


Do składanych pytań nie mają zastosowania przepisy Ustawy
o dostępie do Informacji Publicznej


Zostało 2000 znaków do wpisania.

* podaj jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź pocztą e-mail.

Lista pytań i odpowiedzi

25 listopada 2016 | Artur Melnik

Szanowna Pani, Będę wdzięczny za możliwość spotkania i prezentacji systemu/platformy do obsługi powiadomień SMS. Jest on intuicyjny, wyróżnia go wysoki stopień zautomatyzowania oraz szerokie zastosowanie. System zapewni Państwu efektywność zarówno w komunikacji z mieszkańcami jak i w rozliczeniach należności związanych z gospodarką odpadami. Z wyrazami szacunku, Artur Melnik Dyrektor Sprzedaży Kom. 509 854 871 e-mail: artur.melnik@eci-service.pl

Gmina Radziejowice dostrzega potrzebę włączenia w proces komunikacji z Mieszkańcami nowych kanałów dystrybucji informacji. Ofertę w sprawie proponowanych rozwiązań proszę przesłać na adres urzad@radziejowice.pl .
Jednocześnie informuję, że do dnia zatwierdzenia Budżetu Gminy Radziejowice na rok 2017 nie będziemy podejmować działań zmierzających do wyboru dostawcy systemu powiadomień sms. Zapytanie ofertowe/przetarg może zostać ogłoszone dopiero po zarezerwowaniu środków finansowych na wykonanie zadania.

23 listopada 2016 | Artur

Dzień Dobry. Chciałbym się zapytać, czy Gmina Radziejowce w jakiś sposób pomaga w czipowaniu zwierząt? Czy w ogóle jest taki program? W Gminie Żyrardów jest taka forma pomocy właścicielom zwierząt domowych. Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry

W odpowiedzi na maila z dnia 12 listopada 2016r, informuje iż na terenie gminy corocznie uchwalany jest przez Radnych Gminy Radziejowice "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy." Program ten nie obejmuje pomocy dla zwierząt, które maja właściciela.
Czipowanie psa należy wykonać we własnym zakresie.

16 listopada 2016 | Ewa

nie mogę znaleźć na stronie Gminy, w które dni i w jakich godzinach Pani Wójt przyjmuje interesantów w urzędzie

Wójt Gminy Radziejowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w środy od godziny 13:00 do godziny 15:30 oraz w inne dni po wcześniejszym umówieniu się.

09 grudnia 2016 | Anna Schnitzler

Szanowna Pani Wojt, Ustawa z roku 1997, do ktorej sie Pani odniosla, byla juz wielokrotnie nowelizowana. Pozwole sobie zalaczyc link z OBOWIAZKAMI i ZADANIAMI GMIN w swietle ustawy Prawo Energetyczne ze strony rzadowej https://www.ure.gov.pl/ Urzedu Regulacji Energetyki.Polecam zapoznanie sie z tym tekstem ;) Miedzy innymi Art .18 p.1 ustawy -Prawo Energetyczne mowi o planowaniu I organizacji zaopatrzena w cieplo, energie elektryczna I paliwa gazowe w gminie. file:///C:/Users/nulki/Downloads/obowiazki_gminy_wynikajace_z_ustawy-PE%20(3).pdf W 2013 roku, duza ilosc mieszkancow Adamowa Parcel wyrazila chec przylaczenia ich domow do sieci gazowej. O ile dobrze pamietam, ze strony gminy otrzymalismy odpowiedz: gazownia nie wyrazila zainteresowania. Chcialabym w zwiazku z tym zapytac, jakie zainteresowanie wyraziliscie Panstwo, zeby pomoc mieszkancom w realizacji tak waznego przedsiewziecia? Wiele Urzedow Gminy m. in Zabia Wola(z tego co sie orientuje) – doprowadzila do realizacji takiego programu. Dlatego mysle, ze takie uproszczone podejscie cyt: to nie jest sprawa gminy” - do tak waznego tematu jakim jest ochrona srodowiska, poprzez ograniczenie zanieczyszczen powietrza , ktorego podstawa jest zmiana przez mieszkancow ogrzewania weglowego na ogrzewanie gazowe – jest priorytetem.

Odpowiedź ze strony Gminy na zadane przez Panią pytanie w dniu 08.10.br.między innymi cytuję :,,czy w ogóle zamierzacie podjąć inwestycje rozbudowy sieci ciepłowniczej (gazu )w Adamowie Parcel ?”odpowiedź gminy cytuję :,,zadanie budowy gazociągu nie spoczywa na Gminie tylko na gazowni”
udzielona była Pani w kontekście braku możliwości realizacji i finansowania ze strony Gminy takiego przedsięwzięcia.
Gmina Radziejowice zgodnie z ustawą i polityką energetyczną państwa jako lokalny kreator polityki energetycznej realizuje zadania własne z zakresu zaopatrzenia w energię elektryczną,ciepło i paliwa gazowe stosownie do składanych wniosków do budżetu gminy przez radnych,sołtysów,mieszkańców gminy.W pierwszej kolejności największe zapotrzebowanie jest na planowanie i realizację oświetlenia miejsc publicznych i dróg znajdujących się na terenie gminy z równoczesnym jej finansowaniem z budżetu gminy. Kolejną potrzebą mieszkańców jest budowa kanalizacji,dróg, wodociągów.
Na dzień dzisiejszy brak jest środków finansowych na planowanie i organizację zaopatrzenia w ciepło. Jeżeli spółka gazowa która jest partnerem do rozmów dla Państwa nie rozwiąże Państwa problemu będziemy rozważać zajęcie się tematem zaopatrzenia w ciepło.
Podjęte dotychczas działania społeczności lokalnej zrzeszonej w Społecznym Komitecie Budowy Gazociągu wsi Adamów-Parcel wspierane przez Urząd Gminy zakończyły się niepowodzeniem z uwagi na fakt,iż koszty wykonania sieci gazowej w tym rejonie są większe niż przyszłe korzyści ekonomiczne .

15 listopada 2016 | Marcin Fiedorowicz

Witam. Proszę o pomoc w dalszym postępowaniu. Na drodze pomiędzy Kamionką, a Zboiskami moja małżonka poważnie uszkodziła samochód. Szkoda jest poważna. Mechanicy poinformowali nas, że usunięcie szkody to parę tyś zł. Proszę o informacje do kogo i jakie dokumenty mamy przesłać za naprawę auta. Jak wygląda droga po odszkodowanie za takie zdarzenie. Proszę o szczegółową wypowiedź, ponieważ patrząc na stan naszych dróg najprawdopodobniej nie tylko my będziemy tym zainteresowani. Dziękuję serdecznie za pomoc.

W odpowiedzi informuję ,że w pierwszej kolejności należy ustalić, kto odpowiada za dany odcinek drogi ( np. gmina , powiat itp. ) i do tego podmiotu tj. zarządcy drogi należy się zwrócić zgłaszając szkodę i załączając wszystkie posiadane dokumenty dotyczące zdarzenia wraz z jego opisem. Dokumentacja wraz ze zgłoszeniem szkody zostanie przekazana do ubezpieczyciela , który podda ją weryfikacji i będzie prowadził dalsze postępowanie.

10 listopada 2016 | Jacek

Dzień Dobry Mam dwa pytania do Pani Wójt, pierwsze kiedy ruszy i czy w ogóle będzie kiedykolwiek położony asfalt na Al. Lipowej w Radziejowicach - parcel? A drugie pytanie czy Gmina będzie próbować zablokować inwestycje na terenie gminy Mszczonów z budową składowiska odpadów niebezpiecznych na terenie spółki Keramzyt oraz budową kompostownika ? Prosiłbym bym o odpowiedź Z Poważaniem Jacek Baryga

Witam,
W odpowiedzi na Pana pytania uprzejmie informuję, że:
- w ramach przygotowywanego Programu Rewitalizacji Gminy Radziejowice, jest przewidziana przebudowa Zabytkowej Alei Lipowej w Radziejowicach - Parceli łącznie z nakładką asfaltową i oświetleniem ulicznym. Przewidywany okres rozpoczęcia przedsięwzięcia to 2017r. ,chociaż przygotowania trwają już w bieżącym roku, o czym informowałam na naszej stronie internetowej.
- jeśli chodzi o blokowanie inwestycji na terenie Gminy Mszczonów to wystąpiłam do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie o nie umieszczanie w zapisach projektu Planu gospodarki odpadami inwestycji polegającej na budowie składowiska odpadów niebezpiecznych w gm. Mszczonów w bezpośrednim sąsiedztwie gminy Radziejowice. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przychylił się do mojej prośby
Z poważaniem,
Urszula Ciężka - Wójt Gminy Radziejowice

19 października 2016 | ANIWAL

Chciałabym dodać ogłoszenie dotyczące pracy serwisanta meblowego. Bardzo proszę o kontakt w celu uzyskania informacji i dodania ogłoszenia

Nie prowadzimy opcji "ogłoszenia prywatne".

07 listopada 2016 | Anna Schnitzler

Szanowna Pani Wojt. Moje pytanie dot.rozbudowy sieci cieplowniczej. Ubiegacie sie Panstwo, a moze juz prowadzicie dofinansowanie paneli slonecznych. W zwiazku z tym chcialabym zapytac kiedy i czy w ogole zamierzacie podjac inwestycje rozbudowywy sieci cieplowniczej( gazu) w Adamowie Parcel. Plany zagospodarowania przestrzennego to zakladaja - czym sugerowalismy sie wystepujac o pozwolenia budowlane (ja osobiscie 10 lat temu)Natomiast na zadane wczoraj w gminie pytanie o gaz, dostalam odpowiedz, ze to nie jest sprawa gminy. Nie jestem o tym przekonana, stad moje pytanie do Pani. Nie neguje podjetej inicjatywy o dofinansowanie zrodel energii odnawialnej - nawet w trakcie budowy domu poprowadzilismy odpowiednia instalacje myslac przyszlosciowo o tym luxusie ale uwazam, ze priorytetem jest ogrzewanie. W taka instalacje rowniez zainwestowalismy, bedac przekonani, ze kiedys w koncu bedzie ten gaz. W gminie Radziejowice, wiele domostw ogrzewa domy weglem( wlacznie z nami)- niestety z przymusu.Biorac pod uwage polozenie geograficzne naszej gminy,priorytetem raczej powinno byc ogrzewanie ekologiczne (gazowe), a nie podgrzewaniem panelami slonecznymi wody. Niektorzy z moich saiadow korzystali z gazu plynnego, ale przeszli na ogrzewanie weglem, poniewaz takie ogrzewanie, przeroslo ich mozliwosci finansowe. Skladalismy juz dwukrotnie wnioski do gazowni, o wydanie warunkow przylaczeniowych i dwukrotnie dostalismy odpowiedz odmowna. Biorac pod uwage nasze polozenie i czestotliwosc zabudowy, dystrybutorowi nigdy nie bedzie sie "oplacalo" doprowadzic do nas gazu. Biorac pod uwage, koszty dofinansowania na urzadzenia z energi odnawialnej, koszt dofinansowania poprowadzenia gazu( 79 zl za m) wydaje sie nie byc az tak wysoki.

Zgodnie z art.7 ust.5 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r.Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. nr 89 , poz.625 ze zm.) z którego jednoznacznie wynikają zasady budowy i finansowania gazociągu oraz przyłączy zadanie budowy gazociągu nie spoczywa na Gminie , tylko na gazowni.

10 października 2016 | Justyna

Jak długo w ośrodku pomocy będą pracować tak nie uprzejme osoby.Jedyna osoba w chwili obecnej która jest jako tako uprzejmą to jest ta Pani od świadczeń rodzinnych

Staram się pracować nad tym, aby urzędnicy byli uprzejmi i życzliwie nastawieni do osób załatwiających sprawy w Urzędzie Gminy, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Zespole Oświaty,Kultury i Sportu. Po tej interwencji przeprowadziłam rozmowę z kierownikiem i pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mam nadzieję, że w przyszłości osoby, o których mowa, będą przywiązywały większą uwagę do komunikacji ze swoimi klientami.
Pozdrawiam,
Urszula Ciężka

06 października 2016 | katarzyna

mam prosbe do pracownikow gminy na tablicy z mapa wsi kuklowka zarzeczna odkleil sie pasek zielony przy ul. sosnowej .jest to ulica prywatna i nie ma przejazdu czy mozecie panstwo cos z tym zrobic poniewaz przez ta drobnostke znow zaczelo jezdzic wiecej samochodow ,bo na mapie jest droga przejezdna a jest to dla nas uciazliwe i niszczy droge bardzo dziekujemy mieszkancy sosnowej

W odpowiedzi informuję, że po opadach zostanie oznakowana na zielono część ul. Sosnowej.

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.